DOWNLOAD CATALOGUS

Remírez de Ganuza Reserva 2015

95.00

Op voorraad

Wijnsoort,

Wijnhuis: Remírez de Ganuza

Regio: D.O. Ca Rioja

Serveertemperatuur: 15° à 18° C

Druivenvariant: Tempranillo (93%) en Graciano (4%) variëteiten, samen met nog eens 3% bestaande uit Viura- en Malvasia-schillen

Erkenning: 95/100 Guía Peñín

Productbeschrijving

Remírez de Ganuza Reserva wordt gemaakt met druiven die handmatig worden geoogst uit wijngaarden in 6 steden in Rioja Alavesa (Leza, Elciego, Laguardia, Ábalos, San Vicente de la Sonsierra en Samaniego). De gemiddelde leeftijd van de wijnstokken is 60 jaar en ze worden geplant op klei-kalkrijke bodems.

De oogst wordt handmatig uitgevoerd en hiervoor worden kleine dozen van 12 kilo gebruikt zodat de druiven in perfecte staat bij de wijnmakerij aankomen. De druiven blijven 24 uur koud met een gecontroleerde temperatuur tussen 4ºC en 6ºC.

Na deze tijd gaan de druiven door een selectietafel en worden de trossen verdeeld in schouders en punten, aangezien alleen de ontstante schouders worden gebruikt om Remírez de Ganuza Reserva te maken.

Alcoholische fermentatie vindt plaats in kleine roestvrijstalen tanks evenals in Franse eikenbaden met een capaciteit van 7.000 liter. Malolactische fermentatie vindt vervolgens plaats in nieuwe vaten en rijpt 26 maanden in vaten waarbij Franse eiken (95%) en Amerikaanse eiken (5%) worden gecombineerd.

Het heeft een aantrekkelijke kersenrode kleur, zeer helder, met een hoge laag.  Aroma’s van rijpe rode en zwarte vruchten. Specerijen, bergkruiden en gedroogde kruiden komen voor. Op het gehemelte vallen de rijpe en elegante tannines op. Het is smakelijk en heeft een lange afdronk.

Beperkte voorraad!!